Pielęgnacja świeżego tatuażu:

 1. Po 3-4 godzinach od wykonania tatuażu zdejmij folię.
 2. Dokładnie umyj ręce.
 3. Przemyj delikatnie tatuaż za pomocą letniej wody z szarym mydłem lub płynem do higieny intymnej. Nie używaj w tym celu perfumowanych mydeł i żeli pod prysznic.
 4. Osusz tatuaż ręcznikiem papierowym lekko przyciskając go do skóry. Nie pocieraj mocno tatuażu ani nie używaj do tego zwykłych materiałowych ręczników.
 5. Odczekaj chwilę i nałóż cienką warstwę kremu do pielęgnacji tatuażu. Nie używaj wazeliny ani tłustych maści na jej bazie.
 6. Czynność powtarzaj co 3-4 godziny przez okres około 2 tygodni. Po tym czasie smaruj tatuaż rzadziej.
 7. Zawiń tatuaż czystą folią.
 8. Używaj folii jedynie pod ubranie bądź kiedy wychodzisz z domu, maksymalnie dwie doby od wykonaniu tatuażu. Nie zakładaj opatrunku jeśli jesteś w domu. Pozwól, aby tatuaż oddychał.

Ważne!

 1. Po kilku dniach tatuaż staje się wysuszony i popękany, po czym naskórek zaczyna się złuszczać. Jest to prawidłowa reakcja i nie należy odrywać naskórka ani tym bardziej używać peelingów!
 2. Zazwyczaj po złuszczeniu się naskórka tatuaż zaczyna swędzieć. Nie należy go wtedy drapać!
 3. Wydzieliny z tatuażu w postaci osocza, krwi i tuszu są zjawiskiem normalnym i mogą występować w ciągu dwóch pierwszych dni.
 4. Przez okres kilku dni może występować opuchlizna.
 5. Uważaj, aby inne osoby i zwierzęta nie dotykały tatuażu.
 6. Świeżego tatuażu nie wolno wysuszyć. Pilnuj, aby zawsze był nawilżony.
 7. Tatuaż zwykle goi się koło miesiąca. Przy kolorowych tatuażach okres ten może się wydłużyć.
 8. Po wykonaniu tatuażu unikaj długich kąpieli i treningów przez około 2 tygodnie. Unikaj również sauny, solarium oraz kąpieli w basenie, morzu czy jeziorze przez okres miesiąca.
 9. Latem używaj kremów z wysokim filtrem UV, aby uniknąć wyblaknięcia pigmentu w skórze. Taki krem wolno stosować tylko na wygojony wcześniej tatuaż.
 10. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami (dane w zakładce Kontakt).

Prace dostępne są na stronie Żuczy Tusz – Facebook | Instagram | Galeria Żuczy Tusz