PIERCING

LALE NAILS

Zapraszam na piercing do naszego studia Przystanek Tattoo & Piercing     w Gdyni.

Zabieg zostanie wykonany z należytą starannością i znajomością sztuki. Ukończyłam profesjonalny kurs piercing’u pod okiem wykwalifikowanych piercer’ów z długim stażem pracy i doświadczeniem.

Jestem wykwalifikowanym Technikiem Usług Kosmetycznych, posiadam więc niezbędną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i dermatologii. Jak zawsze stawiam na jakość, bezpieczeństwo i higienę. Możecie być pewni, że przekłucie zostanie przeprowadzone prawidłowo z zachowaniem wszystkich zasad sterylizacji, dezynfekcji i higieny. Kolczyk zostanie dobrany prawidłowo dla każdego przekłucia oraz zgodnie z preferencjami klienta co do jego wzoru lub zdobienia.

Zakładam kolczyki ze sterylnego tytanu, gdyż gwarantuje to bezpieczeństwo i sprawia, że Wasze przekłucia szybko się goją, a ozdoby dobrze wyglądają. Cała procedura zabiegu zostanie wyjaśniona na wstępie oraz podczas przekłucia, a na koniec zostanie omówiona pielęgnacja i postępowanie ze świeżym przekłuciem. Wszystkie informacje otrzymacie również w formie pisemnej tak, aby o niczym nie zapomnieć i mieć stały dostęp do najważniejszych informacji.

CENNIK

75 zł

Lobe

120 zł

Helix/conch/forward helix/tragus

150 zł

Industrial

120 zł

Daith/rook/snug

150 zł

Dermal

120 zł

Nostril

120 zł

Septum/bridge

120 zł

Brew

120 zł

Warga/dowolne przekłucie wokół ust

120 zł

Język

120 zł

Smiley

1 – 120 zł /
2 – 240zł

Sutki

120 zł

Pępek

Przed umówieniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem studia.

PIERCING PYTANIA I ODPOWIEDZI

Najszybszą formą kontaktu będzie kontakt telefoniczny pod numerem +48 665 232 300 lub wiadomość poprzez Facebook’a. Zapraszam również do kontaktu przez Instagram lub na adres mail’owy lalenails@przystanektattoo.pl

Tak, konieczne jest szczególne zwrócenie uwagi na miejsce świeżego przekłucia, zabezpieczenie go przed ocieraniem o odzież, nie dotykanie go nie umytymi dłońmi, niektóre przekłucia muszą być chronione opatrunkiem przez określony czas. W zależności od tego jakie to jest przekłucie zostaniesz poinformowany szczegółowo przeze mnie jak ma być chronione, pielęgnowanie, ile razy i przez jaki okres czasu oraz w jaki sposób. Wszystko zostanie omówione, a na koniec wizyty zalecenia zostaną przekazane w formie pisemnej.
Uczucie pulsowania, pieczenia, gorąca w miejscu przekłucia. W pierwszych dniach może się utrzymywać zaczerwienienie, miejsce może boleć i może pokazać się lekkie krwawienie i zasinienie oraz lekka opuchlizna.
Nie korzystam z pistoletów do przekłuwania ciała! Każdy piercing wykonany jest sterylną igłą dobraną odpowiednio dla danego przekłucia.

Jestem po zawodowym kursie dezynfekcji i sterylizacji. Sterylizujemy narzędzia wielorazowe takie jak zaciski, tapery oraz kolczyki w autoklawie klasy medycznej B – Enbio, z zachowaniem najwyższych norm i jakości wykonania całego procesu.

Bądź wypoczęty/a, nawodniony/a, zjedz posiłek – nie przychodź głodny/a, gdyż może zrobić Ci się słabo podczas przekłuwania. Zadbaj o higienę ciała w okolicy przekłucia przed przystąpieniem do zabiegu. Jeżeli przekłucie dotyczy jamy ustnej, weź ze sobą szczoteczkę do zębów, aby zadbać o higienę jamy ustnej bezpośrednio przed przekłuciem. Jeżeli w chwili umawiania się na piercing masz zaplanowane badania np. rezonans magnetyczny, badanie RTG lub operację – przesuń termin wykonania przekłucia na późniejszy. Dzień przed przekłuciem nie zażywaj dużych ilości wit. C, nie pij dużych ilości kawy i napoi energetycznych. Klient w dniu wykonania piercingu nie może być pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających. O reszcie zaleceń zostaniesz poinformowany w studiu 😊

Każde miejsce ma inny czas gojenia. Po wykonaniu piercingu udzielę Ci konkretnej informacji, jak długo dane przekłucie będzie się goić. Powodzenie gojenia uzależnione jest też w dużej mierze od przestrzegania zaleceń pielęgnacyjnych.

Przekłucia uszu u dzieci wykonuję od 8 roku życia, resztę przekłuć od 16-18 roku życia za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Obecność rodzica lub opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej jest obowiązkowa. Zgoda na przekłucie podpisywana jest na miejscu w studiu.

Nie korzystam z preparatów do dezynfekcji skóry zawierających oktenidynę, która powoduje uczulenia i gorsze gojenie.

Na umówioną wizytę możesz przyprowadzić jedną osobę towarzyszącą, po wcześniejszym uzgodnieniu z piercerem.

Ze względu na komfort klientów oraz higienę naszej pracy, prosimy o nieprzyprowadzanie zwierząt do studia.

PIERCING

PIELĘGNACJA Piercingu


Właściwa pielęgnacja nowego przekłucia to podstawa. Od tego jak będziemy postępować ze świeżym przekłuciem po opuszczeniu salonu piercingu, zależy cały proces gojenia. Jakiekolwiek odstępstwa od zaleceń piercera mogą skutkować przykrymi konsekwencjami. Cała procedura przekłucia odbywa się w odpowiednich warunkach, używane są środki ochrony, sterylne narzędzia oraz kolczyki, jest procedura odpowiedniej dezynfekcji skóry przed zabiegiem. W zależności od miejsca przekłucia, rodzaju założonej biżuterii, indywidualnych predyspozycji zdrowotnych proces gojenia będzie przebiegał w różnym czasie. Zalecenia dotyczące pielęgnacji również będą różne. Podczas wizyty w studiu, będziecie dokładnie poinformowani o wszystkich krokach postępowania przy swoim przekłuciu. Postaram się Wam przybliżyć ogólne zalecenia.


NIE STOSUJEMY OCTENISEPTU DO PIELĘGNACJI PRZEKŁUĆ

– to pierwsza i podstawowa zasada przy wszystkich przekłuciach.


Wszystkie niepokojące obawy, takie jak: silna opuchlizna, nadmierne krwawienie, ból, zmiana koloru miejsca przekłucia, pojawiająca się ropa lub ziarnina

NATYCHMIAST ZGŁASZAMY PIERCEROWI!
Dane w zakładce Kontakt.

Piercer posiada wiedzę i kwalifikację, aby doradzić co zrobić w danej sytuacji, kiedy dzieje się coś złego. Każda osoba ma inne predyspozycje do powikłań, jest to sprawa indywidualna. Jestem dla Was po to, aby zaradzić temu w razie sytuacji kryzysowej 🙂

Najbardziej popularne są oczywiście wszelkie przekłucia w obrębie ucha. Ponieważ małżowina uszna zbudowana jest w głównej mierze z chrząstki (tylko płatek małżowiny usznej zawiera tkankę tłuszczową), pełne gojenie może trwać: od 2-4 miesięcy w przypadku płatka ucha – przekłucie lobe/upper lobe, do nawet 6-9-12 miesięcy w przypadku umiejscowienia kolczyka w obrąbku ucha, skrawku, przeciwskrawku lub w obrębie grobelki, czyli przekłucia helix, forward helix, rook, snug, conch, tragus, daith, industrial.

Pielęgnacja i zalecenia:
– przemywamy dwa razy dziennie, rano i wieczorem wodą morską lub solą fizjologiczną (moczymy patyczek higieniczny i zmywamy wydzielinę naokoło przekłucia, delikatnie zmywamy z kolczyka, jeśli jest taka potrzeba). Wybieramy jeden z preparatów i go stosujemy, nie stosujemy różnych naprzemiennie,
– nie dotykamy przekłucia bez potrzeby, przed dotknięciem myjemy i dezynfekujemy ręce,
– uważamy, aby nie zahaczyć o przekłucie odzieżą, włosami, paskiem od torebki, naszyjnikiem itp.,
– nie kręcimy kolczykiem, nie zmieniamy jego umiejscowienia,
– nie śpimy na uchu z przekłuciem,
– uważamy na telefon, który jest siedliskiem bakterii, nie dotykamy nim ucha ze świeżym przekłuciem, również warto go zdezynfekować.

Czas gojenia to około 3-6 miesięcy.

Pielęgnacja i zalecenia:
– przemywamy dwa razy dziennie, rano i wieczorem wodą morską lub solą fizjologiczną (moczymy patyczek higieniczny i zmywamy wydzielinę naokoło przekłucia, delikatnie zmywamy z kolczyka, jeśli jest taka potrzeba). Wybieramy jeden z preparatów i go stosujemy, nie stosujemy różnych naprzemiennie,
-unikamy uciskających spodni z wysokim stanem, rajstop lub legginsów,
-nie wykonujemy ćwiczeń, które wymagają zginania się,
-na noc zakładamy czysty oddychający T-shirt, który osłoni przekłucie, ale nie zaklejamy przekłucia plastrem,
-w ciąży wymień u piercera kolczyk na specjalny, elastyczny, dłuższy.

Pielęgnacja i zalecenia:
– przemywamy dwa razy dziennie, rano i wieczorem wodą morską lub solą fizjologiczną (moczymy patyczek higieniczny i zmywamy wydzielinę naokoło przekłucia, delikatnie zmywamy z kolczyka, jeśli jest taka potrzeba). Wybieramy jeden z preparatów i go stosujemy, nie stosujemy różnych naprzemiennie,
– zabezpieczamy przekłucie przez okres 14 dni za pomocą jałowych gazików włożonych do stanika lub za pomocą wkładek laktacyjnych,
– w nocy zakładamy wygodny czysty bawełniany T-shirt lub podkoszulek, który osłoni przekłucia, ale zapewni dostęp powietrza co jest niezbędne do prawidłowego gojenia,
– uważamy przy ubieraniu, aby nie zahaczyć odzieżą lub paskiem od torebki, zwracamy również uwagę na pasy bezpieczeństwa w samochodzie.

Przekłucia nostril i septum oraz bridge.

Pielęgnacja i zalecenia:
Przemywamy dwa razy dziennie, rano i wieczorem wodą morską lub solą fizjologiczną (moczymy patyczek higieniczny i zmywamy wydzielinę naokoło przekłucia, delikatnie zmywamy z kolczyka, jeśli jest taka potrzeba). Wybieramy jeden z preparatów i go stosujemy, nie stosujemy różnych naprzemiennie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba przemywamy częściej, ale też nie za dużo, aby nie podrażnić świeżo przekłutych miejsc. W przypadku przekłuć w obrębie twarzy musimy zwrócić uwagę na wydzielające się sebum, które jest naturalną wydzieliną gruczołów łojowych, stanowi barierę ochronną dla skóry, ale może osadzać się w obrębie przekłucia na naszej biżuterii, należy starannie czyścić przekłucia.
Podczas nakładania makijażu – należy dbać o to, aby przy świeżych przekłuciach nie miały one kontaktu z pudrem, podkładem, gdyż może to prowadzić do infekcji przekłucia i późniejszych problemów.

Pielęgnacja i zalecenia:
Przemywamy dwa razy dziennie, rano i wieczorem wodą morską lub solą fizjologiczną (moczymy patyczek higieniczny i zmywamy wydzielinę naokoło przekłucia, delikatnie zmywamy z kolczyka, jeśli jest taka potrzeba). Wybieramy jeden z preparatów i go stosujemy, nie stosujemy różnych naprzemiennie.
Uważamy, aby nie zahaczyć implantu ubraniem, gdyż może skutkować to jego wyrwaniem.
Przez 14 dni zabezpieczamy microdermal plastrem lub jałową gazą.
Raz na 6 miesięcy udajemy się do piercera w celu odkręcenia nakrętki i oczyszczenia miejsca implantu.